Ogłoszenia

1. Kościół rozpoczyna dziś Wielki Tydzień, czas upamiętniający Mękę,
Śmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa Pana. Zachęcamy do
dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez
spowiedź przedświąteczną. Prosimy, aby nie odkładać jej na
ostatni moment. Zapraszamy także do uczestnictwa w liturgii tych
świętych dni.

2. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od
Wielkiego Poniedziałku do Wielkiej Środy po każdej Mszy świętej o
godzinie 17:30.

3. W Wielki Czwartek zapraszamy na Mszę Wieczerzy Pańskiej
o godzinie 18.00. Spowiedź w Wielki Czwartek będzie w godzinach
od 11.00 do 12.30 oraz od 16.30 do 17.30. Ojcowie punktualnie
o 17.30 będą opuszczać konfesjonały, aby przygotować się do
Eucharystii. Tuż przed Mszą Świętą i w jej trakcie spowiedzi nie
będzie.

4. W Wielki Piątek zapraszamy na ostatnią już Drogę Krzyżową o
godzinie 17.30 i Liturgię Męki Pańskiej o godz. 18.00. Spowiedź w
Wielki Piątek będzie, podobnie jak w Wielki Czwartek, w godzinach
od 11.00 do 12.30 oraz od 16.30 do 17.30. Ojcowie punktualnie o
17.30 będą opuszczać konfesjonały, aby przygotować się do
liturgii. W trakcie Drogi Krzyżowej i w czasie liturgii Męki Pańskiej
już nie spowiadamy.

5. Wielki Piątek to pierwszy piątek miesiąca i dzień pokuty, który
należy zachować w całym Kościele poprzez wstrzemięźliwość od
pokarmów mięsnych (dla osób, które ukończyły 14 rok życia) i post
ścisły (dla osób między 18 a 60 rokiem życia), wtedy można spożyć
jeden posiłek do syta i dwa lekkie. Zgodnie ze starożytnym
zwyczajem zachęcamy do przedłużenia wstrzemięźliwości od
spożywania pokarmów mięsnych do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.

6. W Wielki Piątek zapraszamy serdecznie na godzinę 15.00 na
koronkę do Bożego miłosierdzia.

7. W Wielką Sobotę zapraszamy do poświęcenia pokarmów w naszej
Bazylice od godz. 9.00 do 12.30. W tym samych godzinach będzie
ostatnia możliwość spowiedzi. O godzinie 19.00 zapraszamy na
uroczystą Wigilię Paschalną, po której procesją obwieścimy światu
radość Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy scholę,
orkiestrę, straż pożarną, ministrantów, róże różańcowe do
zaangażowania się w te radosne obchody.

8. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego i w Poniedziałek
Wielkanocny Msze święte jak w porządku niedzielnym. Wtedy
spowiedź ograniczamy do minimum.

9. W zakrystii są do nabycia świece – Paschaliki na stół wielkanocny.

10. Msza święta z modlitwą o uzdrowienie z racji Niedzieli
Zmartwychwstania będzie w drugą niedzielę miesiąca – 12 kwietnia o
godzinie 12.00. Podobnie zmiana tajemnic różańcowych również została
przełożona na drugą niedzielę miesiąca, jak zwykle po Mszy św. o godz.
9:30. Serdecznie zapraszamy.

11. Msza święta zbiorowa w intencji próśb i podziękowań przez
wstawiennictwo Matki Bożej Gidelskiej odbędzie się z racji Wielkiej
Soboty w drugą sobotę miesiąca – 11 kwietnia o godz. 7:00.

12. Zapraszamy na jednodniowe warsztaty śpiewu liturgicznego,
które będą poświęcone pieśniom wielkanocnym i odbędą się w
naszym sanktuarium w sobotę 25 kwietnia 2026 r.  Zapraszamy
wszystkich, którzy coraz piękniej i odważniej chcieliby śpiewać na
Bożą chwałę oraz doświadczyć piękna śpiewu liturgicznego.
Czekamy zarówno na osoby z doświadczeniem muzycznym jak i
początkujących. Warsztaty poprowadzi Katarzyna Młynarska,
dyrektor Wrocławskiego Liturgicznego Studium Wokalnego.
Koordynatorem wydarzenia jest o. Rafał Groński OP. Więcej
informacji oraz formularz do zapisów można znaleźć na stronie
internetowej: warsztatygidle.dominikanie.pl.

13. Zapraszamy także na pielgrzymkę do Lourdes i innych
sanktuariów Maryjnych we Francji i Hiszpanii w dniach 20-27 lipca
2026 r. Szczegóły na plakacie z tyłu Kościoła i u o. Adama Polichy
OP.

1. Kościół rozpoczyna w liturgii okres Męki Pańskiej, który jest czasem szczególnego zagłębiania się w tajemnicę krzyża Jezusa Chrystusa, na którym dokonało się dzieło zbawienia. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00, czyli przed Mszą św. i w Drodze Krzyżowej w piątki po Mszy o godz. 17:30. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 2. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez spowiedź […]

1. Jesteśmy w połowie Wielkiego Postu, który jest czasem pokuty, nawrócenia, gorliwszego słuchania Słowa Bożego i pogłębionej modlitwy. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez spowiedź wielkopostną, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. 2. Podczas Wielkiego Postu odprawiamy: nabożeństwo Gorzkich Żali w niedziele o godz. 17:00, czyli przed Mszą św. i Drogę Krzyżową w piątki po Mszy o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy. 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe […]

1. Zbliżamy się do połowy Wielkiego Postu, jak wiadomo, to czas pokuty, nawrócenia, gorliwszego słuchania Słowa Bożego i pogłębionej modlitwy. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez spowiedź wielkopostną, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. 2. Podczas Wielkiego Postu odprawiamy: nabożeństwo Gorzkich żali w niedziele o godz. 17:00, czyli przed Mszą św. i drogę krzyżową w piątki po Mszy o 17:30. Serdecznie zapraszamy. 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe […]

1. Trwamy w okresie Wielkiego Postu, to czas pokuty, nawrócenia, gorliwszego słuchania Słowa Bożego i pogłębionej modlitwy. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez spowiedź wielkopostną, prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. 2. Podczas Wielkiego Postu odprawiamy: nabożeństwo Gorzkich żali w niedziele o godz. 17:00, czyli przed Mszą św. i drogę krzyżową w piątki po Mszy o 17:30. Serdecznie zapraszamy. 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do czwartku po każdej […]

1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, to czas pokuty, nawrócenia, gorliwszego słuchania Słowa Bożego i pogłębionej modlitwy. Zachęcamy do dobrego przygotowania się do Świąt Paschalnych poprzez spowiedź wielkopostną. 2. Podczas Wielkiego Postu będziemy odprawiamy: nabożeństwo Gorzkich żali w niedziele o godz. 17:00, czyli przed Mszą św. i drogę krzyżową w piątki po Mszy o 17:30. Serdecznie zapraszamy. 3. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do czwartku po każdej Mszy świętej o godzinie 17:30. 4. […]

1. W środę 18 lutego przypada Środa Popielcowa i rozpoczynamy Wielki Post. Msze św. odbędą się w porządku codziennym, podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania głów popiołem. 2. Środa Popielcowa jest obowiązującym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele poprzez wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla osób, które ukończyły 14 rok życia) i post ścisły (dla osób między 18 a 60 rokiem życia), […]

1. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do piątku po każdej Mszy świętej o godzinie 17:30. 2. We wtorek 10 lutego obchodzimy wspomnienie świętej Scholastyki, w piątek 13 lutego bł. Jordana z Saksonii, dominikanina, w sobotę święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 3. W środę 11 lutego przypada Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy przez swoje życie niosą krzyż […]

1. Jak co tydzień zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy świętej w ciągu tygodnia o godzinie 17:30. 2. Jutro, w poniedziałek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego i Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – harmonogram Mszy świętych według porządku dnia powszedniego. W czasie Mszy świętych będziemy błogosławić gromnice. Tego dnia kończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia, w związku z czym jest to ostatni dzień otwarcia naszej […]

1. Jak co tydzień zapraszamy na nabożeństwo różańcowe po każdej Mszy świętej w ciągu tygodnia o godzinie 17:30. Informujemy, że na ostatniej kapitule klasztoru ustaliliśmy, że w niedziele i uroczystości oraz po Mszach świętych niedzielnych w sobotę nie będzie nabożeństwa różańcowego. 2. Za tydzień 1 lutego przypada pierwsza niedziela miesiąca – po Mszy św. o godz. 9:30 zapraszamy członków Żywego Różańca na zmianę tajemnic różańcowych. Serdecznie zapraszamy również […]