1. Trwamy w ostatnich dniach czerwca – okresu poświęconego czci
Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym tygodniu zapraszamy na
nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godzinie 17:30 w
poniedziałek i we wtorek. Od 1 lipca, w robocze dni tygodnia,
będziemy modlić się tradycyjnie modlitwą różańcową.
2. Dziś, na Eucharystii o godz. 12.00 będziemy cieszyć się z
błogosławieństwa prymicyjnego i Mszy św. prymicyjnej
sprawowanej przez naszego rodaka z Radomska, ks.
neoprezbitera Macieja Szymczykiewicza. Życzymy mu wielu łask i
opieki MB Gidelskiej.
3. W poniedziałek 29 czerwca obchodzimy uroczystość Świętych
Apostołów Piotra i Pawła, w piątek, 3 lipca święto św. Tomasza
Apostoła.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota
miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie po Mszy św. Spowiedź
przed i w trakcie Mszy świętych.
5. Za tydzień, w niedzielę 5 lipca, przypada pierwsza niedziela
miesiąca, o 12.00 Msza św., a po niej nabożeństwo z modlitwą o
uzdrowienie, natomiast po Mszy św. o 9.30 będzie zmiana
tajemnic różańcowych.
6. Informujemy, że nadal trwają prace związane z remontem elewacji
kościoła i odnowieniem dzwonnicy. Zostaną oczyszczone oraz
pomalowane: konstrukcja dzwonnicy, jej dach i krzyż.
7. W minioną niedzielę zebrano sumę 11.749,02 zł rzecz terapii
genowej dla Adama Iwanejko.
8. Informujemy iż, w nadchodzącym tygodniu naszą wspólnotę w
Gidlach opuści br. diakon Andrzej Nakonieczny OP zakrystianin.
Z początkiem nadchodzącego tygodnia dołączy do naszej
wspólnoty: br. Fabian Stanisz OP, który ostatnio pracował w
naszym klasztorze w Krakowie. Witamy w naszej wspólnocie
także o. Tomasza Nowaka, który przyjechał do nas ze wspólnoty
na Polach Lednickich. Serdecznie ich witamy i życzymy obfitości
Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa Matki Bożej
Gidelskiej.